Galeria pracowników

Kierownik Przedsiębiorstwa Dech-Pol - mgr inż. Paweł Majewski.
Lat 34. Znak zodiaku - Waga. Od urodzenia mieszkaniec Kościerzyny. Tutaj ukończył Szkołę Podstawową nr 3 i Technikum Budowlane. Absolwent Politechniki Gdańskiej - Wydział Budownictwa Lądowego 2000 r. Staż pracy na budowach w Polsce i w Niemczech.
Żonaty, dwójka dzieci. W chwilach wolnych rodzinne wycieczki po Kaszubach na dwóch lub czterech kółkach.

Od muszej do ciężkiej
Mniej więcej pół wieku temu Ireneusza Rzepkę można było spotkać w Gubinie. Kierował wówczas czołgiem T 34. Podobnym do tego z "Czterech pancernych". Przesiadł się z niego na sprzęt cywilny. Ale z warunkami bojowymi wciąż miał do czynienia, gdy los rzucił go na rok w piaski irackiej pustyni, gdzie wydobywano kruszywo dla budowniczych tamtejszych autostrad.
czytaj więcej -->

Grunt to rodzinka
Na hasło "Liedtke" zamiast odzewu słyszy się pytanie - który? Bo Jest tutaj i Leidtke Lech (to senior) i Liedtke Rafał (to junior) i Liedtke Wojciech. Aha. I koniecznie trzeba też pamiętać, że stanowią rodzinny kwartet, którego "rodzynkiem" jest Marzena Liedtke.
Wojciech, którego na chwilę udało się ściągnąć z wozidła budowlanego żartuje, że opanowali wszystkie fazy produkcji żwiru: od odkrywki, która należy do Lecha - operatora koparki, jego, który wozi urobek i Rafała, zajmującego się przesiewaniem, po Marzenę, która - znów żartuje - "po nas sprząta".
czytaj więcej -->

Mała stabilizacja po Wielkiej Budowie
Rodzinne związki ze żwirownią mają także Kurkowie. Wśród członków załogi żwirowni spotkać można młodego Kurka i jego szwagra oraz głowę rodziny - Piotra Kurka, kierowcę kraza.
Kraz przeszedł "do rezerwy" z wojskowego demobilu i pracowicie zarabia na swoich właścicieli.
- Tutaj nie chodzi o szybkość, lecz o tony - mówi P. Kurek, który teraz obsługuje pole nr 2 w Zakładzie Górnym Grzybowo II.
czytaj więcej -->